22_boatandyachtnews_mart-nisan_2016_kapak_300

Merhaba.

İlk baharın güzellikleri kendini göstermeye başladı. Kimileri için deniz sezonu açılalı çok oldu, kimilerine göreyse tatil için sayılı gün kaldı. Ama hepimizin için ortak sevgisi deniz.

Bu ay yine ilginç ve keyifli konuklarımız var. Lynx YXT 20’de bunlardan birisi.   “Stand-alone” eğlence teknesi yada “gölge tekne” olarak kabul edilen YXT 20 destek, güvenlik, taşıma ve çekici gibi hizmetleri sunabilen benzersiz bir tasarıma sahip.

İlginç bir detayda Trio Deniz’den geldi. Hanse’nin yeni amiral gemisi Hanse 675 Almanya’da suya indi. Ancak Hanse 675 daha suya inmeden Türkiye’deki teknecilerin gönlünü çaldı. Şu an suya indirilen ilk tekne ve onu takip eden iki gövde de Trio Deniz tarafından Türkiye’deki teknecilere satılmış.

İstanbul’da Deniz Taxi’nin kapanmasının ardından yine benzer konseptte bir girişim daha açıklandı. Concept Marine tarafından hayata geçirilen bu projenin adı Concept Taxsea. Boğaz ve Adalar hattında aktif ulaştırma hizmeti sunan Concept Taxsea şimdilik altı tekneden oluşan filosuyla hizmet veriyor. Yıl sonuna kadar bu rakamı 10, 2017 yılında ise 20 tekneye çıkarma hedefleri var.

 

İNDİROKU